Zostań moim darczyńcą i dołóż cegiełkę do rozwoju mojej pasji, jak i sieci Meteo Powiśle!

Czytając powyższe nagłówki zastanawiasz się pewnie po co i dlaczego potrzebne są pieniądze przy prowadzeniu takiej działalności jaką prowadzę Ja?
Już wyjaśniam! Jestem pasjonatem i samoukiem od 2001 roku o czym zapewne już wiesz. Pogoda dla mnie nie jest już tylko zajęciem w czasie wolnym, ale częścią życia codziennego w którym funkcjonuję jak większość z Nas.
Co miesiąc z każdej wypłaty przeznaczam od 100 do 200zł(czasem więcej), na różne cele związane z tym by być na bieżąco i być w terenie. Poza kosztami związanymi z funkcjonowaniem serwera na którym stoi ta strona, jak i strona projektu Meteo Powiśle jednym z większych kosztów stanowi niestety paliwo. Po kosztach podróży, czy kosztach techniczno-informatycznych pojawiają się kolejne wydatki związane z wyposażeniem/zakupem nowszego osprzętu do prowadzenia prognoz, dokumentacji szkód po nawałnicy, czy relacji video/live z centrum wydarzeń.

Publikując prognozy poprzez portal Facebook od 2013 roku, uważam że grono odbiorców do którego może i ty należysz jest wyśmienite. Nie zmuszam nikogo do tego, by mnie słuchał i czytał, a jednak to właśnie poprzez sprawdzalność prognoz i styl w jaki sposób przedstawiam pogodę przyciągam nowe osoby. Na swoim koncie mam dziesiątki tysięcy zaobserwowanych burz, dwie trąby powietrzne (w tym jedną zarejestrowaną 14 lipca 2012), kilkanaście micro i downburstów i kilkanaście lat doświadczenia praktycznego. Sprzęt którym się dotychczas posługiwałem to na ogół smartfon średniej klasy, oraz jeszcze żyjący (3 razy reanimowany) laptop którego mam od 2014 roku do dziś 🙂
To nie jest tak, że się nie da pracować, ani funkcjonować w żaden sposób bez odpowiedniego wyposażenia, ale nie oszukujmy się, że bez solidnego i stabilnego wsparcia trudno wykonać widoczny postęp. Moim celem jest prognostyka warunków pogodowych w sposób profesjonalny i rzetelny. Wiem, że moja praca i mój cel są słuszne. W mediach i państwowej sieci ostrzegania wciąż jest zbyt wiele błędów, by móc sobie pozwolić żyć beztrosko. Klimat się zmienia, nikt czekać na Nas nie będzie aż się przystosujemy. Ogółem wyjazdy w teren za burzami i fotografia chmur to nie wszystko. Edukacja ludności publicznej, jak i powstanie sieci Meteo Powiśle to dla mnie kluczowe rzeczy, na które kładę największy nacisk.

Od początku maja współpracuję z platformą #PATRONITE dzięki której Wy okazując dobre serce przekazaliście już parę sum właśnie na rzecz mojego rozwoju. Dzięki Wam udoskonaliłem przekaz inwestując w część sprzętu medialnego, czyli mikrofon, oraz włącznie z wkładem własnym kończę zbierać ostatnie złotówki do zakupu lustrzanki firmy Canon.
Mój profil na Patronite znajdziecie na dole po prawej stronie stopki.

Co mogę zapewnić? Na pewno fakt, że każdą nawet skromną złotówkę, którą jesteś w stanie przekazać wykorzystam maksymalnie. W końcu będąc „łowcą burz” to Ja jestem tu dla Ciebie i tylko dzięki Tobie mogę się rozwijać!
Najbliższe cele finansowe, na które zbieram to
Opłata za serwer hostingowy (nazwa.pl)
-Kupno lustrzanki Canon 4000D w celu dokumentacji zjawisk atmosferycznych
-Ukończenie kosztorysu inwestycyjnego na rzecz projektu MeteoPowiśle
-Rozpoczęcie inwestycji pierwszego punktu synoptycznego na posesji pomysłodawcy projektu MP

Przekaż więc darowiznę i zostań moim darczyńcą!
W tytule przelewu podaj „Wsparcie działalności prognostycznej” lub „Cegiełka dla Meteo Powiśle”

Dane do przelewu

Marek Brzeziński
Santander Bank Polska S.A
82-550 Prabuty
41 1090 2590 0000 0001 2310 6906

s